Co musíte mít doma před koupí štěněte?


Blíží se Vánoce a přemýšlíte, že svoji rodinu rozšíříte a nového člena rodiny a pořídíte si stěně? Pokud ano, jste si opravdu jistí, že víte, co všechno si musíte pořídit domů před tím, nežli si své štěňátko donesete domů? Poradíme vám!

Předem je potřeba říct, že každé štěně je jiné. Jiné potřeby má štěně akita inu https://kenichiai.com/stenata/stenata-na-prodej/ a malého jorkšírského teriéra. Taktéž hraje roli i to, zda pejsek bude mít svůj domov na zahradě, nebo v bytě společně s vámi. Nicméně tak či ona, většina psích potřeb zůstává stejná.

štěně akita inu

První a hlavní věcí, co budete potřebovat, jsou misky na vodu a žrádlo. Na výběr máte z celé řady barev a materiálů. Nicméně především u štěňátek je vhodné zvolit misky které, se nepřevrátí ani, pokud do nich pejsek drbne packou. Výhodou tedy je pokud misky mají přísavky, nebo protiskluzovou podložku. Navíc volte dobře udržitelný materiál. Dobré jsou například nerezové misky, které mohou i do myčky – snadno se udržují a dlouho vydrží. Pokud máte většího pejska, můžete si koupit i držák misek, aby se váš pes nemusel sklánět až k zemi.

štěně na zemi

Další velmi důležitou věcí je pelíšek nebo bouda. Materiál a velikost volte především dle toho, kde bude pejsek bydlet. Pokud na zahradě, myslete na to, že bouda musí být velmi dobře zateplená tak, aby neprofoukla ani v zimě. Výhodou také je, pokud má bouda odklápěcí střechu. Můžete tak jednou za čas udělat v boudě pořádek aniž byste museli lézt po čtyřech dovnitř. Pokud máte psa doma, bude vám stačit hadrový pelíšek. Nicméně psi v domácnosti si ve většině místo, kde chtějí spát, zvolí časem sami.

Poslední věcí, která vám před příchodem štěněte domů nesmí chybět, je vodítko a obojek. S největší pravděpodobností bude pes za svůj život mít více velikostí obojků. Ovšem zaměřte se na vodítko. Zkontrolujte si, jakou sílu má lano a zda psa udrží – aby se vám nestalo, že štěně vodítko přetrhne.