Dovolená v pohádce


Disneyland – země radosti, země zábavy, země dětského štěstí, země pohádky. 

Plocha 1943 hektarů, 62 restaurací, přes 60 obchodů a stánků, přes 5000 pokojů k ubytování, 2 kongresová centra, 97 míst pro kempování, parkoviště pro více než 11000 aut, 43 atrakcí a nespočitatelné zážitky to a mnohem více nabízí euro Disneyland.

Magický hotel

Každého určitě zajímá, jak se na pohádkovou dovolenou dostat. Možností je vždy více, jednou z nich je autem. Disneyland se nachází 32 kilometrů východně od Paříže, u dálnice A4, kde narazíte na speciální výjezd označen Park Disneyland. Odtud už Vás povedou cedule k parkovištím, či hotelům.

Hotel v Disneylandu

Ubytování

Ubytovat se v parku je velmi jednoduché. Kromě Disneylandu, Disney Village zahrnuje park i 6 hotelů a jeden campingový.

Všechny hotely jsou umístěny nedaleko parku. Hotely Santa Fé a Cheynne najdete podél řeky Rio Grande, která se vlévá do umělého jezera. Okolo něj se tyčí další hotely jako jsou například Sequoia Lodge nebo Newport BayClub a mnoho dalších. Pokud byste chtěli zavítat do campingového hotelu, tak hledejte název Davy Crockett – leží několik minut od parku a je jediným v divoké přírodě.

Každý z těchto hotelů má svůj jedinečný styl a určitě nebudete litovat, pokud se v některém ubytujete. V hotelech je dohromady 10 restaurací, ve kterých je na výběr vlastní stravovaní formou bufetu nebo klasicky restaurační. Navíc každý hotel má vlastní bar a obchody se suvenýry. Zkrátka si vybere každý.

Na pokojích jsou televize, rádio, minibar, klimatizace, bazény a mnoho dalšího. K dispozici je 24hodinová pokojová služba, takže i o půlnoci Vám může doručit mlsky třeba Mickey Mouse.

Jakkoliv si vyberete strávit svůj pobyt, určitě nebudete litovat.

V Disneylandu neplatí žádná cizí měna, Disneyland má měnu vlastní – své penízky si vyměníte jednoduše v Disney Village nebo u vstupu.

Fast pass

Fast pass je vstupenkou ke kratšímu čekání na atrakce. Funguje na tomto principu. Zajdete na jednu z 5 nejvyhledávanějších atrakcí a vyhledáte vstup označený Fast pass – tam naleznete automat na výdej těchto lístků a vložíte do něj svoji vstupenku – vyjede kartička s určitým časem, kdy se na tuto atrakci dostavit a vstoupit speciálním vchodem.