Jak efektivně ochránit auto před zimou


Jen málokdo by označil zimní měsíce za své nejoblíbenější. Neustále je sychravo, noc přichází z pátou večerní a člověk je pořád ze všeho unavený. Kdyby v tomto období nebyly vánoční svátky, asi by nebyl vůbec žádný důvod se na něj těšit. V chladných dnech a nocích však netrpí pouze lidé, ale také jejich vozidla.
Auto na zimní cestě
A to nejen z důvodu, že jsou cesty ještě více zdevastované než jindy, ale také kvůli sněhu, kyselým dešťům a případně i soli, která se používá na rozpuštění námrazy. Ano, na ledové plochy sůl funguje skvěle, ale také se dokáže výrazným způsobem podepsat i na karosérii a podvozku vašeho vozítka. Nejhorší je, že se tomu nedá vyhnout. Nejlepším řešením tedy je odstavit auto přes zimu někam do garáže, případně pod plachtu, kde bezpečně přečká do jara. Je to minimálně z finančního hlediska daleko lepší řešení než neustálé platit za drobné opravy.
Zasněžené auto

Jak na to?

V předchozích řádcích už bylo naznačeno, jak takovéhoto zazimování docílit. Předně si musíte upřesnit, kde chcete mít auto během zimy schované. Naprosto ideální je garáž, kde bude dokonale skryté před všemi zimními nástrahami. Ne každý ale garáž má nebo ji má až příliš daleko od domu. V takovém případě se budete muset trochu uskrovnit, ale i tak to jde. Důležité je, abyste si pořídili speciální plachtu na auto. Měla by samozřejmě být vodotěsná, nemělo by se jednat o žádný pochybný potah nebo jiný hadr. Mějte na paměti, že vaše auto bude celou dobu venku a nemělo by tak být vystaveno nepříznivému klimatu.

Nezapomeňte na rez

Než svůj vůz na pár měsíců zaparkujete, měli byste z něj odstranit veškerou možnou rez. I malá zkorodovaná místa se mohou poměrně rychle rozšířit. Při běžném užívání si toho lehce všimnete, ale jakmile bude auto pod plachtou, přestanete mít přehled. Všechna zkorodovaná místa byste měli vyčistit pomocí brusky, respektive smirkového papíru. Nemáte-li s tím zkušenosti, nevadí, obraťte se na servis. Tam už si s tím poradí.