Jak naložit s barvami v interiéru


Rozhodli jste se vnést do vašeho domova nový život v podobě pestrých barev? Tak pozor, abyste to s jejich volbou nepřehnali. Při výběru výmalby pro jednotlivé místnosti je potřeba brát v potaz různé aspekty, jako například orientace oken na světovou stranu, velikost místnosti, barvu nábytku a další.
Inspirujte se barvami pokojů Girltime.cz a vymalujte si doma k vaší maximální spokojenosti.moderní obývací pokoj.jpg
Jak opticky zvětšit místnost
Pokud nedisponujete zrovna dvakrát velkými místnostmi, pak je potřeba před malováním vzít v potaz právě i to, že potřebujete danou místnost alespoň trochu opticky zvětšit. Proto budete muset hned zavrhnout některé odstíny, které by mohli mít spíše opačný efekt. A které odstíny mají tu skvělou vlastnost, že místnost opticky zvětší? Zvolit byste měli spíše světlejší odstíny, a místnost ještě ideálně doplnit zrcadly, díky kterým pomůžete místnost také alespoň na oko zvětšit. Vyvarovat byste se naopak měli tmavších odstínů, které by místnost ještě více opticky zmenšovali, což zajisté nechcete. Vhodné je také při výmalbě vynechat pruh nad pod stropem, který necháte bílý. Nemusíte se bát ani kombinace odstínů pro stěny. Ideální jsou také pastelové odstíny – zelená a žlutá, kterými vdechnete dané místnosti svěžest.výmalba v ložnici.jpg
Jak vymalovat ložnici
Ložnice je místem, kde toužíte po klidu a odpočinku a s ohledem na to by měly být vybírány také konkrétní odstíny. Protože právě výmalba ovlivní kvalitu vašeho spánku. Studené odstíny místnost ochladí, teplé odstíny naopak oteplí. Je také ideální zvolit odstín s ohledem na orientaci oken. Pokud máte okna na jih, budou pro vaši ložnici vhodnější chladnější odstíny. Pro ložnici jsou ideální světlé odstíny modré, žluté nebo zelené.
Při rozhodování, jakou barvou vymalujete konkrétní místnost, berte v potaz výše uvedené aspekty a pak nehrozí, že byste s výběrem odstínu šlápli vedle.