Kde je příčina nemocí?


Jistě se vám někdy stalo, že vás nemoc překvapila v nejméně vhodnou chvíli. Do té doby bylo vše v pořádku a najednou z čista jasna rýma, kašel, chřipka, angína, … Někdo je nemocný skoro pořád, dlouhodobě a opakovaně a o někoho nemoc naopak nezavadí prakticky vůbec. Čím to ale je? Odpověď na tuto otázku je překvapivě snadná, jde hlavně o aktuální rozpoložení naší mysli. Každá nemoc nám naznačuje něco jiného. Zde je seznam těch nejčastějších z nich:

duchovní meditace


1.       Rýma: Zná jí každý a každý ji nejspíše zažil nejednou. Říká se, že neléčená rýma trvá týden, léčená jen sedm dní. Není to ale pravidlo. Poměrně silného nachlazení se můžete zbavit během jediného dne. Rýma je v podstatě ucpání dýchacích cest. Tělo vám tím tedy říká, že existuje okolnost, která vám „nedá volně dýchat“. Poměrně často se tomu tak děje u mladých lidí během začínajících vztahů, u malých dětí, kvůli vztahu s rodiči a tak podobně.


2.       Kašel: Jistě jste již někdy někomu řekli, že na něco kašlete. Přesně to dělá lidské tělo při kašli. Dává tak jasně mysli najevo, že by se neměla zabývat něčím, co nemůže ovlivnit a vlastně se na to „vykašlat“. Je to věc velmi prostá a jednoduchá. Často jím pak trpí děti například kvůli hádkám, či rozvodu rodičů.
anglicky duševní zdraví


3.       Akné, Bradavice: Nejedná se sice v pravém slova smyslu, ale má také příčinu v mysli. Bradavice a pupínky se objevují především u lidí, kteří mají pocit, že jsou oškliví. Akné se pak navíc objevuje přesně na místě, o kterém jedinec nemá dobré mínění, proto na něj častěji trpí adolescenti, a to hlavně v obličeji. Je to způsobeno právě tím, že mají pocit, že nejsou dostatečně vzhlední pro své vrstevníky.


4.       Průjem, Zácpa: Jedná se o dva protiklady. Pokud vás vaše vylučovací soustava „prohání“ každou chvíli, říká vám vaše tělo, že se nalézáte v situaci, která je vám nepříjemná a byly byste rádi, kdyby rychle skončila. Zácpa naopak poukazuje na dlouhotrvající problém. Často se ve druhém případu jedná o rodinné trable.

Než do sebe příště budete sypat prášky, zkuste zapřemýšlet, jestli ve skutečnosti nestačí vyřešit pouze něco ve vaší hlavě…