Palačinky nemusí být výsadou nezdravého jídla


Lidé si myslí, že všechny sladké pokrmy jsou automatické špatné a nevhodné. Není to však pravda. Naopak, palačinky Prodietix mohou být velmi chutné, přitom zapadají do smýšlení zdravého životního stylu. Jejich složení sice není tak čisté a jednoduché, jako je tomu u typicky připravovaných palačinek, ale za to je možné mít dobrý pocit, že svému tělu dodáváte kaloricky a výživově vyvážené jídlo. Myslete však na to, že asi s klasickými palačinkami to není tak horké. Stále jde o mouku, mléko a mnohdy také cukr, což je kombinace, která ve zdravém životním stylu nemá co dělat.

servírování palačinek

Jde to i zdravěji a celkově lépe

V první řadě je třeba si hlídat výživové hodnoty. V klasicky koncipovaných palačinkách totiž příliš pozitivního nenajdete. Stačí však jenom vyměnit klasickou mouku za špaldovou, a to navíc třeba celozrnou, a rázem jde o jiný pokrm. Stejně tak mléko je možné vyměnit za rostlinou alternativu, ale to je třeba jenom v případě, kdy trpíte určitou intolerancí na mléčný cukr, tedy laktózu. Co je však na tomto pokrmu to nejpodstatnější, je samotná náplň. Pakliže zvolíte typickou marmeládu, nemůžete očekávat, že by pro vás byl tento pokrm jakkoli přínosný. Vyměníte-li však marmeládu za tvaroh, a to obohacený o různé čerstvé ovoce, opět zde máte velmi atraktivní pokrm. Raději však zapomeňte na slazení tvarohu, neboť v čerstvém ovoci je cukru až nadmíra.

palačinky s borůvkami

Je třeba si vystačit se základními surovinami

Když se naučíte pracovat se surovinami v rozumném světle, pak se nemůže stát, že byste konzumovali nesprávné potraviny. Je zkrátka nutné najít nějakou rovnováhu mezi tím, co vám chutná, a mezi tím, co byste měli vlastně přijímat. Pokud byste se totiž tímto neřídili, mohli byste dříve či později očekávat klasické civilizační choroby, což samozřejmě není nic příznivého. Proto začněte smýšlet jinak, a uvidíte, že vám bude chutnat i při zdravém stravování.