Šílený shopping


To není oniománie, to je pouze zábava! Opravdu? Projíždíte s obrovským nákupním vozíkem všechny oddělení obchodního centra. Pomalým tempem brázdíte uličkami, přeplněné regály Vám zrychlují tep. Každou chvíli se zastavujete a upocenou rukou plníte košík ztraceným sebevědomím. Nákupní horečka graduje, kupíte další nesmysly s pošetilou touhou změnit svůj zpackaný život. Market Vás dobijí, dává Vám planou naději a domnělou spásu. Při každém vystřízlivění Vám dochází všechny tyto sebezničující krutosti. Je Vám bídně ze sebe samého a opět se propadáte hlouběji do smutku. Deprese, samota, hněv. To nejde vydržet!
ulička v marketu

Chcete se zachránit, ale řítíte se přímo do pekla. Už zase pevně svíráte vozík, pokladny naříkají pod tíhou hovadin, slevy na Vás křičí ze všech světových stran. Bažíte po všem, co vidíte – akce, slevy, boty, trenky, krémy, jogurty, výprodej archivní zeleniny Vám podlamuje kolena. Život má zase smysl, alespoň na chvíli. Až vylezete z domu smutku, realita Vám to opět nandá. Deprese, samota, hněv. Smrtící bludný kruh.
vozíky k nákupu

Ztrácíte život v odporném hypermarketu, sebevědomí, důstojnost a rodinu necháváte v přeplněných regálech. Ty doslova přetékají čerstvou krví, ztrátami, prohrami a sebeklamem, jsou plné lidského zoufalství, hnilobné frustrace – člověčí osudy skomírající v bahně materialismu. Sbíráte poslední zbytky sil a začínáte bojovat se záludnou nemocí. Vyhazujete slevové letáky, rušíte televizi a kontokorent. Pocity sebelítosti ředíte v dechové meditaci, žal a splín se pokoušíte zabít sportem. Postupem času objevujete ztracený svět, svěží vzduch, les, smích, ticho a pár přátel co Vám ještě zbylo. Dochází Vám, jak všechny obchodní domy sprostě útočí na zákazníky a zákeřně likvidují drobné živnostníky. Je to čiré zlo, které si nezaslouží místo ve vašem životě. Je to symbol nechutného plýtvání, na kterém se už dále nechcete podílet. Nikdy není pozdě na nový začátek, takže vítej v lepším světě, drahý příteli!