Výlety autem z pražské půjčovny do neznámých míst naší zeměTaké patříte k lidem, kterým se nevyplatí vlastnit automobil? Cestujete do zaměstnání hromadnými prostředky, na kole nebo pěšky, anebo pracujete převážně z domova? Pokud se vám hodí vozidlo jen sporadicky, například dvakrát či třikrát do měsíce o víkendu, pak se spíše vyplatí si jej pronajmout. Zbavíte se starostí ohledně různých povinných plateb (povinné ručení, dálniční známka, STK) a plateb za náhradní díly či provozní materiál a navíc víte, že máte k dispozici vozidlo v perfektním technickém stavu. Odpadne vám tím pádem za volantem stres, protože vy za technický stav nezodpovídáte, a stejně tak za všechny platební úkony.

město Tábor

Velmi často se automobily z půjčoven aut Praha využívají pro různé výlety, a naše země nabízí tolik možností vyžití v tomto směru, že jí může stěží konkurovat celá řada jiných oblastí světa. Sice tu nemáme přímý přístup k moři, ale toto vyvažují jiné přednosti. Někteří lidé dokonce dávají před cestováním do zahraničí přednost tuzemské rekreaci, protože upřednostňují klid a pohodu před neznámými končinami s odlišným jazykem a místními zvyklostmi.

Navštivte místa známá i méně známá

V mnoha našich regionech jsou protlačovány do popředí památky, které naleznete v podobě různých prospektů cestovních kanceláří, ale na některá se přitom zapomíná, a to zcela neprávem. Jestliže se například vydáte do Mariánských Lázní a Karlových Varů, projeďte se romantickou krajinou v okolí obce Mnichov, kde se stáčí velmi vzácná a uznávaná minerální voda Magnesia.

klášter Vyšší Brod

Pokud cestujete do Krkonoš, vyplatí se vyhnout frekventovanému Špindlerovu Mlýnu a zavítat spíše do západních Krkonoš do Rokytnice nad Jizerou. Panuje tu větší klid a mohly by vám vyhovovat turistické výšlapy přes Studenov do Harrachova – Ryžoviště.

Šumava, ta je zas známá svými slatěmi, Modravou, Kvildou, Srnínem, Prášily, Železnou Rudou, Lenorou a Soumarským mostem, ale byli jste se někdy podívat na romantickém návrší nad Lipnem s názvem Jelení vrchy? S pronajatým autem si cestování v tomto duchu určitě užijete ke své vlastní spokojenosti.