Zdraví a babička


Myslím se, že opravdu každý člověk by měl pečovat o své zdraví. A já si to myslím dvojnásob, protože mám v rodině dva členy, kteří už byli v nemocnici kvůli tomu, že se špatně stravovali. Samozřejmě, abych to více upřesnila, tak to není samozřejmě jenom ze stravy, že byli v nemocnici. Za to můžu také bohužel už chorobné a dědičné predispozice, které bohužel nikdo neovlivní. Ale samozřejmě, pokud budete mít nějaký zdravější život a budete mít taky zdravější stravu a kvalitní pohyb, tak se nemusíte bát, že by se třeba nějak rychle nebo vážně onemocněli.

Mám ráda zdravý styl života.

Nyní velice je mi líto, že moje babička skončila v nemocnici, protože má nemocné srdce. A tohle ale samozřejmě se stravou nemá nic společného, protože babička to zdědila po své mamince. Je mě to opravdu moc líto. A dokonce babička už má také kardiostimulátor, který fungoval a sloužil pěkně jak má. Jenomže posledních pět měsíců se to nějak zhoršuje a my vůbec nevíme, proč babičce stále tak rychle tluče srdce, že se stále zadýchává a nemůže skoro ani mluvit. Tak byla v nemocnici deset dní. A musím uznat, že to babičce docela pomohlo a už se cítí lépe.

Babička bere taky léky na srdce.

Tak já doufám že už bušení srdce mít nebude, protože všichni víme, že zdraví v rodině je vždycky na prvním místě. A taky bych byla moc ráda, aby všechno bylo perfektní a bez problémů tak, aby se babička z toho velice brzy dostala, aby už byla v pořádku. A moje babička sice o své zdraví pečuje hodně. Ale bohužel jak vidíte, někdy to nestačí. A někdy bohužel zasáhne síla osudu. A jak o své zdraví pečujete vy? Dbáte na zdravý životní styl a taky pohyb? Já jsem si oblíbila rekreační pomalý běh v přírodě, kde se vždycky cítím opravdu skvěle a potom se mi také lépe usíná. Jsem taky ráda, že vlastně skoro všichni kolem mě se snaží žít zdravě a je to jenom dobře. nevím co bych například bez sportu dělala. Seděla u televize? To nikdy!