Bazénové plachty se vyplatí


Nákup a zprovoznění bazénu není úplně bezvýznamná investice, větší bazény, i když jsou z části nebo úplně nadzemní sice ušetří náklady za výkopové práce, ale určitě to pro obyčejné lidi není běžný nákup. K bazénu se přidávají další věci, zahradní sprcha, lehátka, úprava okolí bazénu, chemie do bazénu, mechanické pomůcky k čištění atd. I z tohoto důvodu se lidé rozmýšlí, zda mají ještě utrácet za bazénové plachty.

V ideálním případě by ke každému bazénu měly být dvě plachty, pokud není zastřešený.

děti v bazénu

Od podzimu do začátku léta, kdy začíná být venku příjemné počasí, by měla povrch bazénu chránit plachta na zazimování. Ta je vyrobená z velmi odolné textilie a přikrytý bazén je chráněný před poškozením a před vlivy počasí. Pokud v bazénu zůstane voda, což je u některých typů bazénu přímo doporučováno výrobcem, pak tato zazimovací plachta udržuje vodu bez nečistot, které by se během období nepoužívání bazénu hromadily ve vodě.

list ve vodě

Během bazénové sezony je doporučováno bazén přikrýt krycí plachtou vždy, když není v provozu. Pokud vybíráte krycí plachtu, určitě zvažte, zda nepořídíte solární krycí plachtu, která je vyrobena tak, aby využila sluneční záření k ohřevu vody, kterou přikrývá a akumulované teplo pod plachtou udržela. Tyto plachty se vyrábí v různých barvách a pokud se bojíte, že by vám plachta zkazila výhled na bazén, můžete si vybrat i průhlednou, která krásně splyne s okolím. Solární plachta na vodní hladině zabrání odpařování vody. Tím vám odpadá dopouštění další vody a další chemická úprava vody na dané hodnoty. Při cenách vody a chemie už to za celou letní sezónu je znatelná úspora. Když ještě uvážíte, že díky solární plachtě vám odpadne zdlouhavé čištění povrchu vody od plovoucích nečistot, kterým se jinak neubráníte, protože utopený hmyz a poletující nečistoty z okolí se do nepřikryté vody dostanou a nebudete tak často muset čistit dno bazénu a upravovat kvalitu vody, tak investice do plachty se rozhodně vyplatí.