Moderní způsob organizace kamionové dopravy


Naše doba bude jednou možná označovaná jako doba on-line nebo doba převratných technologií. Potkáváme se s nimi každý den a někdy už ani neoceňujeme, jak promyšleně a spolehlivě některé služby fungují.

Kupříkladu díky výborné logistice spediční firmy nemusíte ve svém podnikání vytvářet oddělení dopravy nebo si nákladně pořizovat flotilu vlastních nákladních automobilů, abyste své produkty dostali rychle a spolehlivě na adresu vašich obchodních partnerů. Využijete jednoduchým způsobem moderní metodu dopravy a zaregistrujete se u dynamicky se rozvíjející spediční firmy nabízející kamionovou dopravu. V okamžiku, kdy potřebujete přepravit vaše zboží, zadáte svůj požadavek do systému spediční firmy a ta už sama vybere nejvhodnějšího dopravce a zařídí v co možná nejkratším termínu přepravu dle vašeho zadání. Automatický systém vám také hned vygeneruje cenu, kterou za dopravu zaplatíte a dopravci mzdu, kterou za odvedenou práci dostane.

červený kamion

Pokud zvážíte, co by vás stála doprava zařizovaná bez pomoci rychlé a spolehlivé spediční firmy a kolik úsilí byste museli na tuto činnost vynaložit, pak je doprava zprostředkovaná spediční firmou, která má svou vlastní automatizovanou platformu, výhodná jak pro vás, tak pro sjednaného dopravce. Ten je do systému zapojený podobným způsobem jako odesílatel zboží. Tedy stačí mu jednoduchá registrace v systému spediční firmy. Ta dbá na to, aby v systému byli pouze spolehlivý dopravci, kteří pokryjí dopravu po určitých národních i mezinárodních trasách. Množství tras a dopravců se optimalizuje podle množství odesílaného zboží.

kamiony na dálnici

Cílem automatizace plánování je samozřejmě udělat dopravu pro zákazníky co nejkvalitnější, nejrychlejší a cenově zajímavou, což se daří hlavně díky schopnosti omezení papírování, vyřizování dlouhých telefonátů a jednodušším způsobem sledování kamionů monitorovacím zařízením. Rychlá a efektivní logistika potom může nabídnout zajímavý příjem pro své osvědčené dopravce, kteří budou v systému pracovat a na vybraných národních i mezinárodních trasách jim zajistí dostatek zakázek pro vytíženost jízd.