Máme pro vás tip na báječnou léčivou dovolenou


Přemýšlíte, kam jet na dovolenou na poslední chvíli? Počasí se zhoršilo, lákají vás teplé pláže, prohřátá voda a relax? A přitom se vám nechce cestovat letadlem? Nemusíte létat na druhý konec světa, ba ani použít letadlo. Máme pro vás skvělý tip na dovolenou.
Navštivte Maďarsko a jejich vyhlášené termální léčivé lázně. Od Prahy je středisko Bükfürdo vzdálené cca 7 hodin jízdy, ale záleží na vašich řidičských schopnostech a třeba cestu zvládnete za kratší dobu.  Anebo můžete využít služeb cestovní kanceláře a nechat se odvézt bez starostí dálkovým autobusem.maďarská mapa.jpg
Pokud použijete vlastní dopravu, určitě si zjistěte, jaká pravidla dopravního provozu platí v Maďarsku. Zkráceně – dodržování rychlosti v jízdě jsou podobná jako u nás v České republice. Na dálnici můžete jet max. 130 km/h, na rychlostních silnicích 110 km/h, ostatní silnice 90 km/h a v obci povolená maximální rychlost 50 km/h. Povinné jsou bezpečnostní pásy jak na předních sedadlech, tak i na zadních sedadlech a pozor! Na předním sedadle nesmíte převážet dítě mladší 12 let.
My jsme využili služeb cestovní kanceláře HUNGARIAtour. Co nás čekalo při příjezdu? Uvítal nás delegát cestovní kanceláře, který hovoří česky a byl k dispozici po celý náš pobyt každé ráno před snídaní. termální lázně, koupající se lidé.jpgVyřizoval dotazy, radil s výlety, byl velmi vstřícný a ochotný. Usmálo se na náš štěstí, protože jsme dorazili v úterý a tento den se koná v hotelovém parku zahradní party s občerstvením a hudbou pro hotelové hosty. Měli jsme zakoupené vstupenky do bazénů až od následujícího dne, ale nenudili jsme se. Mohli jsme zdarma využít hotelový wellness s vířivkou, bazénem, saunou a samozřejmostí jsou i lehátka. A odpolední párty neměla chybu! Ochutnali jsme pravý maďarský kotlíkový guláš, výborné langoše, saláty, pro děti cukrová vata a další chuťovky.  Pozdní odpoledne jsme strávili prohlídkou městečka a poseděli v příjemné restauraci a ochutnávali výtečné maďarské víno.
A další den začala pohádka – úžasný relax v léčivých bazénech s teplou vodou.