Řecké ostrovy, které opravdu stojí za návštěvu


Celá ekonomika dnešní Řecké republiky stojí hlavně na cestovním ruchu. Miliony turistů zavítá za rok do hlavního města Athény, prozkoumat poloostrov Peloponés se starobylými městy, jako jsou Mykény, Nafplio, či Sparta. Největším tahákem jsou ostrovy. Pokud chcete jet na dovolenou k čistému a teplému moři, jsou nejspíš prioritou číslo jedna, co se Řecka týče. Zkuste se při výběru dovolené poohlédnout po něčem jiném, než jsou ty nejznámější, jako Kréta, Santorini, či Rhodos.
řecko, athény
Poros
Poros je malý ostrov, na který se dostanete trajektem z Athén přibližně za jednu hodinu. Ačkoliv zde nenajdete archeologická naleziště, jako na Krétě, jistě si ho zamilujete. Je oblíbený zvláště Řeky, většinou sem jezdí obyvatelé Athén, když chtějí v létě uprchnout z rušného města a odpočinout si. Proto je také levnější než další, známější ostrovy. Najdete zde mnoho malých restaurací, nespočet soukromých i veřejných pláží, a jakmile si městečko projdete jeho úzkými uličkami, určitě si ho zamilujete.
Hydra
Rozprostírá se přibližně hodinu cesty za Porosem. Největším plusem Hydry je to, že zde nenajdete jediné auto, či motorku. Všechny ulice ve městě jsou příliš úzké pro jakoukoliv dopravu. Lidé zde chodí pouze pěšky, nebo jezdí na kolech. Výrazně doporučujeme vypůjčit si zde kolo a projet si celé pobřeží.
pláž, moře
Agistri
Okouzlí Vás svým vlastním, zvláštním smyslem. Na jednu stranu místo, kde se člověk dokonale odpočine od ruchu velkoměsta, olivovníky a pomerančovníky na každém rohu, ale také místo ke z obdivování moderního umění a architektury. Grafity na stěnách zde dostávají naprosto jiný rozměr. Mladí umělci tak zdobí stará obydlí a působí to kouzelně. Po procházce plné zajímavých zastávek se zastavte na kterékoliv pláži, na Agistri jsou všechny čisté a vybízejí k plavání v moři.
Na všechny tyto ostrůvky se můžete dostat trajekty z přístavu Pireus, v Athénách. Můžete tak spojit poznávací pobyt v Řeckém hlavním městě s několikadenní relaxací na jednom z těchto úžasných ostrovů.