Mobil a banka


Chtít po lidech, aby přestali používat klasická auta, nebo mobily je asi nemyslitelné. Jsme rozmazlení a líní. Jenže pokud chcete mít například účet v bance, bez mobilu to nejde. Tedy jde, ale museli byste tam běhat s kdejakou prkotinou, s každou platbou či každou potíží. Takto si doma v počítači pustíte prohlížeč, přihlásíte do internetového bankovnictví a děláte co potřebujete. V klidu domova a při kafíčku, nebo pivínku.Informační technologie v legraci
Nyní se asi moudrý čtenář diví, proč zapínat PC, když každá banka má na to aplikaci přímo v mobilu, jen si ji stáhnout a nainstalovat. Hned bude tomuto človíčku vysvětleno proč. Doma vám počítač těžko někdo šlohne. Tedy stává se to, ale méně častěji, než vám někdo ukradne mobil.
Ať ukradne, krčí rameny človíček, během hodiny všechno zablokuji a může si dělat co chce. Aha, tak je to tedy. Človíček je chytrý. Nu a pak nakluše do banky napravit co krádeží a zablokováním ztratil, a zjistí, že na jeho kontě zvesela poskakují nuly a vesele tancují. Netancuje človíček, ale rychle běží na kriminálku, kde mu jeho peníze ihned vyplatí, a ještě se mu omluví. Nebo ne?
Ne, ale na tu kriminálku klidně běžet může. Ve velké většině případů je to však naprosto zbytečné. Pokud se vy i človíček domnívá, že je pro hackera problém vybrabčit konto během dvou tří minut od ztráty mobilu, tak se dost mýlíte. Nějaká hesla a blokace jsou pro zkušeného borce jen taková hříčka přírody. Mají svoji technologii. A tu postaví proti té bankovní a vaší. Ostatně o té si můžete přečíst více zde na informační technologie onlinechlap.cz.Zástrčky mobilu
Ale zpět k hackerovi. Hesla zvládne levou rukou a peníze se stěhují směrem na Maledivy, pak do Turecka, aby nakonec jen naoko skončily v Rusku. Nikdo už je nikdy neuvidí, mimo hackrerské skupiny, pochopitelně.
Proto skutečně velký pozor při užívání mobilního přístroje a bankovnictví. Již mnoho jedinců na to doplatilo. Opravdu skutečně zvažte, zda prováděné transakce pár hodin nepočkají, abyste je provedli z bezpečí domova.