Veganem navždy a nikdy jinak


Veganství je filozofie odmítající jakékoli využívání zvířat k lidskému prospěchu, tedy především se zvířata nesmějí jíst, to je z pohledu Veganství to největší zlo. Dalším zlem je jakékoli používání zvířecích produktů, jako je mléko (pokud není lidské), med, včelí vosk, zvířecí kůže atp… Pravda obhájci Veganství občas trochu zapomínají, že i pro zvířata, obzvláště ta domácí je člověk často také přínosem, chrání je, všemožně podporuje jejich rozmnožování a pečuje o jejich zdraví. Těžko uvěřit, že pes hlídající rodinný domek je nějakým způsobem zneužívaný, nebo trpí. To jen tak na okraj.
Zelenina a příbor
Ze zdravotního hlediska je Veganství hazard se zdravím, však také 84 % veganů se dříve či později k živočišným produktům vrací. Mluvme teď jen o potravinách, dlouhodobé odmítání živočišné stravy způsobuje strádání organismu, nejen nedostatkem bílkovin, to by snad byl ten nejmenší problém, ale také hrozí chronický nedostatek celé řady minerálů a vitamínů. I bez toho dnes většina lidí ve vyspělém světě nežije příliš zdravě, proč tedy tělo ještě záměrně týrat Veganstvím. Prosím, pokud mi někdo řekne, je zbytečné jíst maso každý den, je to plýtvání a je to nezdravé, s tím mohu naprosto souhlasit, ale pokud mi někdo řekne nejez maso nikdy, mohu si nanejvýš poklepat na čelo, když už pominu všechny ty vitamíny a minerály, které maso obsahuje, stačí když si uvědomím že člověk se po desítky možná stovky tisíc let vyvíjel jako všežravec, přechod na masitou stravu mnozí uznávaní vědci spojují s rozvojem lidského mozku, dále si uvědomím, že drtivá většina zvířat která lidé pojídají slouží i ve svém přirozeném prostředí jako kořist predátorům.
Naštvaní kostlivci
Řekněte mi někdo prosím, jaký rozdíl pro krávu je, jestli skončí na jatkách, nebo ji sežere lev. Podle mě je to prašť jako uhoď, tak jako tak je to lovené zvíře, které slouží jiným jako potrava. Pokud mi někdo řekne, zakažme klecové chovy drůbeže, je to nelidské týrání zvířat, budu na 100 % pro, ale proč bych pro boha neměl jíst vajíčka, už dnes je vidět že to jde i jinak. A proto fanatismus ještě nikdy nic dobrého nepřinesl, lidem ani zvířatům, občas si nějaké to maso dám, ať si mně vegani proklínají.