Sviťte cíleně


Když sdílíte ložnici s partnerem, který zrovna nehoví čtení knih, nebo časopisů před spaním, nastává těžký problém. Začne dohadování o tom, že v posteli se má spát a ne pročítat denní tisk, nebo podobné hlouposti, jako jsou knihy. Ne, nebojte se, že jste si vzala diletanta a nevzdělance. Váš partner je jen podrážděný z toho světla, které se rozptyluje po celé ložnici. Spát by se mělo opravdu ve tmě. Snad by to vyřešil reflektor led.

bílé světlo

Je už situace úmorná? Vyřešte ji.
Víte, berte to tak, že Váš partner lehne a spí. Je unavený a těší se na tmu, která jeho potřebu usnout a spát podporuje. Že Vy jste jiná nátura? To je problém. Vás možná právě kniha, nebo časopis dostane do správného rozpoložení, které je jen krůček ke spravedlivému spánku.

Předejděte každovečernímu dohadování o tom, kdy zhasnete. Buďte agilní a nasměrujte led reflektorovou žárovku jen do stránek Vaší rozečtené knihy. Možná, že Váš partner bude mít ze začátku nějaké ty výhrady k Vašemu vyřešení celého sporu. Ale uvidíte, že si zvykne. Nakonec i on ví, že vztah je nepřetržitá řada kompromisů.

světelný zdroj

Vlk se nažere…
Reflektor led má ještě další výhodu. Možná už tušíte jakou.Jde o světelný zdroj, který šetří nejen životní prostředí, ale i Vaši peněženku. Takže Vás partner nebude moci obviňovat ani z toho, že zbytečně pálíte elektrickou energii. Že Vaše večerní čtení bude stát hodně peněz.

Určitě nastane doba, kdy se partner smíří s Vaším čtením po nocích, jak tomu vtipně říká, a bude respektovat Váš počin s led reflektorem, který bude svítit cíleně a partnerovi nebude vadit jeho světlo. Uvidíte, že během Vašich prvních přečtených řádků první kapitoly se bude vedle Vás pravidelně oddechovat a za chvíli se přidá i ono roztomilé řezání pilou. Partner usne, jako když ho do vody hodí.
Vy si v klidu budete číst a partner se v klidu vyspí. A o to vlastně celou dobu jde.