Znát hodnoty v bazénu je nezbytností


Po celou koupací sezónu bychom měli mít přehled o důležitých hodnotách bazénové vody. Jednou z nich je i údaj o hodnotě pH. Ke zjišťování těchto hodnot slouží speciálně vyrobené testery.

tester

  • Pokud chcete zjistit jen tyto hodnoty, pak vám zcela postačí kapkový tester ph, který obsahuje nádobu na vzorek, kartičku s vysvětlením a návodem, přehled jednotlivých barevných přechodů a pochopitelně nezbytnou lahvičku s činidlem.

Jestliže se rozhodneme pořídit si zahradním bazén větších rozměrů, pak jistě počítáme s tím, že budeme používat i bazénovou chemii. A právě pro správné dávkování je nutné znát hodnoty pH.

  • Majitelé bazénů přivítali možnost změřit více hodnot najednou.

Jedním z nejvyužívanějších je v tomto ohledu kapkový tester pro stanovení hodnoty chloru a zároveň i hodnoty pH. Tester tedy obsahuje dvě nádoby na vzorky a dvě lahvičky s činidly. Nechybí ani návod a přehled jednotlivých barevných přechodů pro lepší orientaci. Tyto kombinované testery měří kromě pH i koncentraci bromu nebo chloru ve vaší bazénové vodě.

  • Kontrolní měření je doporučováno opakovat po každých sedmi nebo čtrnácti dnech.
  • Pokud se vám voda v bazénu zdá podezřelá, pak není problém změřit žádané hodnoty i mimo rozpis.

balonky

Dokupovat náhradní náplně je výhodnější

Současní výrobci se zaměřují i na ekologii. Jestliže zvolíte testery značky PWS, získáte nejen pocit, že jste něco udělali pro ochranu životního prostředí, ale také ušetříte své vlastní finance. Tyto produkty mají totiž tu výhodu, že je možné do nich kupovat náhradní náplně kapalných činidel. Tím pádem není nutné pokaždé používat nové zkušební lahvičky a vyhazovat nadbytečné návody a tabulky. Náhradní náplně vydrží až na sto dvacet testů.

  • Výrobce doporučuje koncentraci desinfekčního činidla v rozmezí 0,3 až 0,8 mg/l.
  • Při testování je vždy nutné řídit se pokyny v návodu.