Autem opatrně


Jistě každý někdy zažil nějakou nehodu. Ať se už jedná o úraz na kole nebo autě, vždy to něco stojí a je třeba to co nejrychleji řešit. Nikoho přeci nebaví dlouho čekat, až se kdejaká nehoda vyřeší. Znám to z vlastní zkušenosti. Bylo mi asi deset let a najela jsem kolem na sousedovic koberec, kde byly modely autíček. Měl je tam náš soused, a právě je sušil na slunci, protože pár z nich bylo čerstvě slepeno. Pamatuji si to jako kdyby to bylo včera, Jela jsem si pěkně kolem trávníků a něco mě na něm zaujalo. Vůbec nevím, jak jsem to mohla přehlédnout! Vždyť ta autíčka nebyla zas tak malá, že by nešla vidět. Ale byla jsem dítě, a navíc k tomu hodně zvědavá, a tak jsem jela přímo přes trávu se podívat.

Jezděte opatrně

A najednou slyším křup, křup, lup. Trvalo mi asi deset sekund, než mi to došlo. Neutekla jsem, jen jsem začala brečet, až vylezl soused se sousedkou. Ona si zakryla ústa a vyjekla, on začal na mě křičet. Nadával, že ho stálo deset tisíc korun a že dva z nich jsou vzácné kousky. Já to tehdy samozřejmě vůbec nechápala a taky jsem nevěděla, jak to bude dál pokračovat. Bylo to tak, že moje maminka musela celou škodu zaplatit.

Odškodnění je o dohodě

A co hůř, otec se šíleně pohádal se sousedem a dva měsíce se sobě vyhýbali jako čert kříži. Ani nevíte, jak moc mě to mrzelo. Chtěla jsem to nějak vynahradit, ale ani bratrovo autíčko sousedovi srdce nezlomilo. Škoda. A to škoda doslova. Za způsobené škody se musí platit, o tom žádá a a v dnešní době to každý ví nebo s tím musí alespoň počítat. Když způsobíte dopravní nehodu vlastní vinou, je to na vaše bedra a vy to musíte řešit se svou pojišťovnou. Někdy ale nehody nejsou tak velké, že se účastníci nehody domluví na mimosoudním odškodnění po dopravní nehodě Poradnaodskodneni. To je podle mě nejlepší řečení, ale takových moc není, proto si vše důkladně prostudujte, abyste na něco nezapomněli.