Obal na XIAOMI


Důležitou otázkou pro tyto obaly je přesná značka mobilu. Xiaomi má mnoho druhů. Jako příklad můžeme uvést Redmi, Redmi Note, Mi, Mi Max. Všechny tyto kategorie mají svoje podkategorie. Např. Redmi – Xiaomi Redmi 5, Xiaomi Redmi 6A atd. Proto je pro obaly velmi dobré znát přesný typ svého mobilního telefonu. Pokud znáte svoji značku, můžeme přejít k 1. bodu.

Obal na mobil xiaomi

 1. BARVY A DRUHY
  Na internetu najdeme mnoho obalů. Co třeba silikonová pouzdra, plastová pouzdra s fotkou či jiným designem, flipová pouzdra. Člověk si může vybrat z velkého množství, ale někdy je dobré zapřemýšlet nad barvou.
  Co takový průhledný silikonový obal? Silikonový obal sice mobil uchrání, ale po delší době začne žloutnout, už není tak čistý jako při koupení. Lidé se ho snaží čistit pomocí zubních past, jenže to občas ani nezabírá. Proto silikonová pouzdra nejsou nejlepší volbou.
  Co takhle bílý plastový obal? Bílý rozhodně ne! Na bílém obalu jdou vidět všechny nečistoty. Pokud máte špinavé, zpocené ruce, tak to půjde hodně vidět.
  Nejlepší variantou jsou plastové obaly s vlastní fotkou či jinými motivy. Obtisky od prstů, ani drobky nejdou tolik vidět. Vypadá to hlavně pěkně a výjimečně. Dále jsou dobrá i flipová pouzdra ve všech barvách. Tyto obaly ochrání mobil zezadu i zepředu. Je jasné, že se kůže nebo jiná látka časem opotřebí, stejně jako plastové obaly se poškrábou, ale nakonec jsou to ty nejlepší varianty pro mobil.
 2. CENA
  Nejlevnější variantou jsou samozřejmě silikonové obaly. Není to vyrobeno z drahého materiálu, není na něm ani nic výjimečného. Proto takový obal na mobil Xiaomi seženete za cca 100 Kč.
  O něco dražší jsou však plastová pouzdra s motivy. Pro tento typ mobilu existuje mnoho barev, obrázků, citátů na obalech. Tyto obaly se prodávají za cca 250 Kč. Ale pokud na ně budete chtít fotografii z vlastní galerie, určitě si připlatíte, takže se cena může vyšplhat až na 400 Kč.
  Nejdražší jsou flipová pouzdra, ty jsou vyrobeny z látky a kůže, takže tam je materiál dražší. Více mobil ochrání, takže pokud spadne na zem, neutrpí takovou škodu jako třeba se silikonovým obalem. Cena se tak pohybuje kolem 450 Kč.
 3. OBAL NA PŘEDNÍ STRANU MOBILU
  Na Xiaomi existují stejně jako u dalších druhů buďto tvrzená skla, která jsou pevnější a displej ochrání, praskne jen tvrzené sklo a displej je v pořádku. Můžete si ho aplikovat sami doma. Nevýhodou je, že pokud tvrzené sklo praskne, nemá už takovou účinnost. Sklo se musí pak sundat a vyměnit. Tam je cena kolem 400 Kč. Druhou variantou je ochranná fólie, kterou vám na mobil aplikují v prodejně. Fólie nepraskne jako tvrzené sklo, můžou se tam spíše časem objevovat bublinky, které ale jdou vymačkat. Ochranná fólie je dražší, jelikož se do ní pak počítá i aplikace, takže vás to může vyjít kolem 600 Kč.

Obal na mobil xiaomi

Je jasné, že u každého druhu mohou být ceny odlišné, Každý typ telefonu má např. větší rozměr, jiné seskupení fotoaparátů. Proto si radši zajděte na prodejnu, kde si to budete moct vyzkoušet a porovnat s ostatními pouzdry, než abyste si to objednali přes internet a zjistili, že vám obal nesedí.