Auto z půjčovny


V úvodu zmiňuji podmínku opakování půjčování automobilu, jako štěstí. Jak že to myslím? Jednoduše, jako u všeho, potřebujete ke své spokojenosti trochu štěstí. Ono totiž není autopůjčovna jako autopůjčovna. Ne všechny mají spolehlivé vozy, ne všechny dodržují své sliby při půjčování automobilu. U některých, kde to na oko vypadá jako super, se vše obrátí v okamžiku, kdy vám nastane nějaký problém. Z původně vstřícného a ochotného jednání se vše přesune do roviny arogance a povyšování. Naštěstí, těchto autopůjčoven není mnoho.

Půjčit se dá i karavan

Jinak je půjčení automobilu velice praktickou službou. Pro zákazníka nevznikají žádné zvláštní, nesplnitelné závazky. Jde jen o solidní přístup k zapůjčenému cizímu majetku a o dodržování pravidel silničního provozu.

Automobil z půjčovny si můžete vybrat. Půjčují se v podstatě jakékoliv auta. Od krátkých vozů, přes sedany i kombi. Můžete si zapůjčit luxusní i sportovní vůz, nebo také obytný automobil. Samozřejmě že se půjčovné liší cenou. Ta je závislá na tržní ceně automobilu na trhu s ojetinami, značce a vybavení vozu. Ceny se liší také podle lokalit. Paradoxně ty levnější autopůjčovny jsou v Praze. Asi díky konkurenčnímu boji.

Čím se ale autopůjčovny liší opravdu podstatně, je, nazvěme to, balíček služeb k půjčovnému.

Tohle nedělejte ani za volantem půjčeného auta

Liší se nájezdy kilometrů, tedy možný počet kilometrů, které jsou obsaženy v ceně půjčovného. Většina automobilů z půjčovny je vybavena dálniční známkou. Některé pro dálnice v České republice, ale některé mají zaplacenu známku pro Slovensko.

Půjčovné se také liší spoluúčastí pro případ pojistné události, tedy nehody. Vozy jsou samozřejmě pojištěny havarijně, ale je rozdíl jestli jste povinni platit spoluúčast pět, nebo třeba i dvacet tisíc.

Pokud si chcete půjčit, budete potřebovat pouze dva doklady totožnosti. /plně stačí řidičák a Občanský průkaz.