To nejlepší pro rybářeKaždý máme nějaký způsob, jak trávíme svůj volný čas. Sport, relax u televize, ruční práce, zahrádka, čtení knih, návštěva kina, možností je spousta, stačí si vybrat, co nám vyhovuje.

Jedním z těch klidnějších, ale rozhodně ne fyzicky nenáročných, je rybaření. Sezení u vody, většinou osamoceně, to vyvolává po okolí většinou udivené pohledy, ale rybáři vědí své. Není nad pocit, když ryba zabere, vy zaseknete háček a po boji zvítězíte a rybu vytáhnete na břeh.

rybář

Rybář složí zkoušky, kde se prokáže, že ví, v kterém období se mohou chytat jaké ryby, jaké musí mít ryby míry, aby si ji mohl vylovit a jak vytáhnout správně rybě z tlamy háček, pokud je podměrečná a musí ji pustit zpátky do vody. Řeka, rybník, přehrada, jezera, všechno má svá specifická pravidla, aby se neovlivnil přirozený biotop a nedošlo k vyhynutí ryb.

Každý rybář musí mít také povinnou výbavu, kterou také musí umět při zkoušce vyjmenovat.

Po složení zkoušky dostane rybářský lístek s právem rybolovu.

A pak nastává ten moment, kdy si rybář vybere svou rybářskou výbavu dle toho, jaké ryby bude chtít chytat.

Rybářské pruty delphin armada, nejsou, jak by se podle názvu mohlo zdát na rybolov delfínů, ale jedná se o prut na kapry. Ale rozhodně to nemusí být kapr s nejmenší možnou mírou, ale i ten největší kapr. Jen rybář ví, co od svého rybářského prutu bude očekávat, takže nejlépe když projdete celý e-shop a po prutech se pokoukáte sami. A pokud nějaký zakoupíte a vyzkoušíte, nezapomeňte napsat recenzi, pomůžete tak s výběrem i ostatním rybářům.

ryba

Na každou rybu je potřeba jiná technika, každá ryba umí být jinak silná a hbitá, takže existuje i řada prutů, a nelze použít jeden univerzální. Kromě toho většina rybářů nenahazuje jen jeden prut, ale pořizuje si celou sadu prutů. Zvyšují tím šanci na úlovek, a to je cílem každého rybolovu, donést si domů rybu.