Na co lidé při stěhování mohou zapomenout


Věnujte dostatečnou přípravu administrativním úkonům

Cokoli lidé podnikají na poslední chvíli, bývá zdrojem chaosu a stresu, a to v případě stěhování může vyvolat i vážné důsledky na vašem zdraví. Buďte bdělí a administrativním úkonům obětujte více času a nechte si raději větší rezervu. Bude toho až dost – jednání s pronajímatelem ohledně nájemní smlouvy, předání klíčů a finanční vyrovnání, pořízení nových dokladů, nahlášení změny adresy na různé instituce, nové zaměstnání, škola, členství v různých zájmových sdruženích, předplatné novin a časopisů, různé kurzy, knihovna atd. V důsledku koronavirové pandemie také můžete narazit na změnu úředních hodin, dlouhé čekací lhůty nebo dokonce fronty a další nepříjemnosti.

stěhovací procedura

Zajistěte včas parkovací místo

Na co lidé při stěhování zapomínají odnesto.cz? Na situace, kdy nemají stěhováci kde zaparkovat. Je to vážný problém a někdy v daném okamžiku i stěží řešitelný. Pamatujte na to a tam, kde bývá s parkováním problém, využijte úředního postupu, kdy vám městský magistrát za mírný poplatek místo k parkování zajistí. To se také vyplatí ve stěhovací den vyhradit fyzicky nějakými zábranami a varovnými nápisy.

chlapec v krabici

Jak s balicím materiálem

Napříč Internetem koluje spousta informativních textů, kde se vyzdvihují banánové krabice. Údajně do nich zabalíte takřka vše, jsou dostatečně pevné, dají se vyskládat na sebe díky shodným rozměrům. A tak se stává, že velmi rychle mizí ze skladů obchodů. Nespoléhejte na to, že budete mít štěstí, a seženete tímto způsobem veškerý balicí materiál.

Krabice je výhodnější pořídit nové (dají se koupit v e-shopech), jsou stabilní a mají dostatečnou pevnost a hlavně nosnost. U použitých krabic hrozí riziko jejich protržení (struktura kartonu může být narušena vlhkostí nebo mechanickým opotřebením). V e-shopech seženete i dostatek bublinkové fólie, polystyrenových výplňových tělísek flo-pak a flexibilní velmi tenké fólie. S těmito materiály prakticky vystačíte na vše.